چگونه ارائه دهیم

 

صفحه 206- 207- 208- 209 :

 

 

طرح یا پیش نویس

استانداردهای در حال توسعه

حمل و نقل واحدها

17364

طرح یا پیش نویس

استانداردهای در حال توسعه

اقلام حمل ونقل قابل برگشت

17365

طرح یا پیش نویس

استانداردهای در حال توسعه

بسته بندی محصول

17366

طرح یا پیش نویس

استانداردهای در حال توسعه

برچسب زدن محصول

17367

بخش های 3 و 4 منتشر شده

استانداردهای در حال توسعه

روشهای آزمایش پیروی (تطبیق) دستگاه

18047

طرح یا پیش نویس

استانداردهای در حال توسعه

روشهای امتحان تطبیق دستگاه : ارتباطات رابط هوایی پایین تر از 135 کیلو هرتز

2- 18047

منتشر شده

•·        عوامل تطبیق باب مخصوص

•·        سازگاری و کارآیی سیستم

روشهای امتحان تطبیق دستگاه : ارتباطات (مخابره) رابط هوایی در 13.56 کیلو هرتز

3- 18047

منتشر شده

•·        عوامل تطبیق باب مخصوص

•·        سازگاری و کارآیی سیستم

روشهای امتحان تطبیق دستگاه : ارتباطات (مخابره) رابط هوایی در 2.45 گیگا هرتز

4- 18047

طرح یا پیش نویس

استانداردهای در حال توسعه

روشهای امتحان تطبیق دستگاه : ارتباطات (مخابره) رابط هوایی در 860 تا 960 مگا هرتز

6- 18047

طرح یا پیش نویس

استانداردهای در حال توسعه

روشهای امتحان تطبیق دستگاه : ارتباطات (مخابره) رابط هوایی در 433 مگا هرتز

7- 18047

طرح یا پیش نویس

استانداردهای در حال توسعه

چارچوب ورای محسوسات مدل سازگاری

3- 19763

منتشر شده

•·        برچسب های ابتدایی

•·        ابزار سریهای 1800 ِ ISO

مدیریت کلان

24710

 

 

کد محصول الکترونیکی (EPC) :

 

کد محصول الکترونیکی برای مرتبط کردن یا وصل اشیاء فیزیکی به یک شبکه وسیع از اطلاعات کامپیوتری به طور الکترونیکی توسعه داده شد. EPC در حال شماره گذاری کردن طرح (نقشه) ربط داده شده با یک برچسب ویژه در سیستم RFID یا طریق فرکانس است و برای انتقالات اطلاعات و پروتکلهای ذخیره سازی متصل شده است.

شماره EPC ، 4 چیدمان از اعداد دودویی است که EPC را به محصولش وصل می کند. در یک معنی، EPC نسل بعدی بارکد است (کد محصول همگانی / UPC).

برای همین لحظه، EPC به تجارت ها برای پل زدن شکاف موجود بین سیستم های بارکد و سیستم های RFID جدید کمک خواهد کرد. عرضه جزئی، زنجیرهایی را که تحمل برای بیشترین سود حاصل از  EPC را پیشنهاد می کنند زیرا آنها نیاز به این راه برای مسلسل کردن محصولاتشان دارند.

EPC در اصل توسط مرکز آدرس دهی خودکار در موسسه فنآوری ماساچوست (ام آی تی) در سال 2000 توسعه داده شده بود.

بعد از اینکه مرکز آدرس دهی خودکار تلاشهایش را روی پروژه EPC متوقف کرد،  UCC(شورای قانون ثابت) و EAN بین المللی، سازمان جهانی EPC را برای ادامه پروژه تشکیل دادند.

استانداردهای جهانی EPC همیشه در حال تغییرند و استانداردهای رایج بهترین مرجع در وب سایت جهانی EPC هستند. استانداردهای جهانی EPC همیشه در حال تغییرند و استانداردهای کنونی بهترین مرجع در وب سایت جهانی EPC یعنی http://www.epcglobalinc.org هستند.

 

شبکه جهانی EPC :

 

EPC جهانی، مسئول برای پروتکل و استانداردهای شماره گذاری شده EPC است. شبکه EPC شامل پنج عنصر است : شماره EPC واقعی (فعلی)، اجزای RFID (برچسب ها و خوانندگان)، سرویس دهنده نامگذاری شی یا موضوع (ONS)، زبان نشانه دار فیزیکی (PML) و نرم افزار هوشمند. EPC یک مجموعه از اعداد است که یک محصول یا موضوع را شناسائی می کند. زمانی که یک پرسشگر یک برچسب را می خواند، میان افزار می تواند اطلاعات را از برچسب به سیستم اطلاعات RFID مخابره کند. از لحاظ فنی، سیستم اطلاعات، سرویس دهنده نامگذاری موضوع (ONS) یا سیستم کاربرد (درخواست) محلی نامیده شد. ONS مولفه ها یا اجزای سیستم را فاش می کند جایی را برای قرار دادن اطلاعات شبکه درباره موضوع با PML (زبان نشانه فیزیکی) که یک زبان رایج سیستم استفاده شده برای توضیح دادن اطلاعات درباره موضوعات فیزیکی در سیستم RFID است.

هوشمند ی تکنولوژی نرم افزار است که همه ی اطلاعات RFID را در سیستم مدیریت می کند. نرم افزار هوشمند، داده ها را به طوری که (تا جایی که) ساختارهای اطلاعات صنفی موجود خیلی شلوغ نیستند، جا به جا و دستکاری می کند.

اگر شبکه جهانی EPC به عنوان یک سازمان یا ارگانیسم فکر شده بود، نرم افزار هوشمند، سیستم عصبی مرکز می شد.

شماره EPC شامل هر اطلاعاتی درباره محصول نیست، EPC فقط یک شماره شناسایی است. اطلاعاتی درباره اقلامی که می تواند از مقدار واقعی آزموده (آزمایش شده) باشد، روی ONS ذخیره شده است و استفاده PML و نرم افزار هوشمند را اجازه داده است.

 قالب EPC

EPC به چهار بخش واضح (جدا) و مشخصِ شانزده تایی تقسیم و شکسته شده است. (شکل 7.1). سرفصل، مدیر EPC، و شماره های کلاس موضوع همه مثل سیستم شماره گذاری UPC عمل می کند.

یک بخش فیلتر (صافی) انتخابی هم چنین قابل دسترسی بین سرفصل و مدیر EPC است. هر بخش از EPC باید به طور منحصر به فرد فهمیده شود. اولین بخش، سرفصل، از 8 بیت (0 تا 7) در یک ساختار EPC یِ 96 بیتی ترکیب شده است.

 

 

+ مهسا کاکاوند ; ٤:۱۳ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۸ دی ،۱۳۸٧
    پيام هاي ديگران ()